Facebook YouTube Instagram

Współpraca

Adrianna Marchwińska pochodzi z Zawad – niewielkiej miejscowości położonej nieopodal Częstochowy, w której w 2017r. ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego i obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową w ramach specjalności “formy rzeźbiarskie i ceramika artystyczna”.

Obecnie jest studentką piątego roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku Grafika ze specjalnością Projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Szkoła ta obudziła w niej ogromną fascynację ilustracją. W jej twórczości dominującymi technikami są: malarstwo (zarówno tradycyjne jak i cyfrowe) oraz grafika warsztatowa (głównie akwaforta i sucha igła). Jednak równie chętnie wykorzystuje też przestrzeż trójwymiarową.

Adrianna inspiracje czerpie głównie z otaczającej rzeczywistości, świata przyrody, sztuki surrealistycznej i gier językowych.

Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów artystycznych i wystaw o zasięgu Ogólnopolskim i Międzynarodowym, m.in. “Międzynarodowe Biennale Plakatu” w Warszawie (2021r.), “Fresh Stuff –Graphic Design ASP LDZ w Pop-Up Galeria 2 w Łodzi” (wrzesień-październik 2020r.), “Od studium do eksperymentu” (Galeria ASP ul.Piotrkowska 68Łódź, wystawa zbiorowa, marzec 2019r.), „Wystawa indywidualna jednego rysunku w Galerii Wnęka”, ASP w Łodzi (listopad 2019r. – styczeń 2020r.) i wielu innych.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Eliza Banaś ukończyła Szkołę Grafiki Komputerowej w Krakowie i w przyszłości marzy o projektowaniu książek dla dzieci. Głównie specjalizuje się w projektowaniu plakatów oraz ilustracji. Spośród swoich twórczych osiągnięć najlepiej wspomina “Projekt: Rower” dla marki Medicine (jej projekt graficzny na koszulki został wybrany w konkursie i trafił do wiosennej kolekcji sklepu), wyróżnienia projektów na plakat dla Festiwalu FETA czy Tygodnika Bibliotek 2021.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Katarzyna Kostera ukończyła Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie na kierunku Technik Przemysłu Mody. Jej przygoda ze sztuką i rysowaniem rozpoczęła się 8 lat temu, kiedy kupiła swój pierwszy komplet ołówków. Jej największą inspiracją w tworzeniu ilustracji od zawsze były animacje, kreskówki, książki i komiksy. Poza rysowaniem i grafiką komputerową Kasia spełnia się także w innych dziedzinach sztuki, takich jak malarstwo, fotografia i szycie. Jej prace możecie podziwiać na 2 kontach na Instagramie: @kkostera oraz @szopik_art.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Aleksandra Kocher pochodzi z Dolnego Śląska, ale od 10 lat mieszka w Krakowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Filologii Romańskiej. Pracuje w logistyce dużej firmy o zasięgu globalnym. Dwa lata temu ukończyła szkołę grafiki, gdzie zakochała się w ilustracjach. Uwielbia rysunki pełne tekstur oraz te wykonane technikami akwarelowymi i suchymi. Szczególnie podobają jej się ilustracje dla dzieci. Swoje rysunkowe hobby chciałaby przekuć w profesjonalne zajęcie, wobec czego zapisała się do szkoły rysunku. Aleksandra darzy wielką miłością USA. Namiętnie kupuje książki o historii, kulturze i socjologii tego kraju. Do starości ma nadzieję przeczytać je wszystkie.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Miriam Botew miłością do sztuki zaraziła się od swojej mamy i to dzięki niej postanowiła swoją przyszłość związać z ilustracjami. Dzięki zaangażowaniu mamy w rozwijanie jej pasji – niezbędny warsztat zdobywała już od najmłodszych lat. Miriam codziennie maluje oraz lepi z gliny. W chwilach wolnych od artystycznych obowiązków czyta i poszerza wiedzę na temat własnych i ekologicznych środków czystości. Miriam nie była nigdy studentką ASP, a w życiu kieruje się zasadą, że “Sztukę nosi się w sercu, a nie na papierze”.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Agnieszka Undrul-Ożóg z wykształcenia jest biolożką, protetyczką słuchu i programistką technologii frontendowych. Rysowanie traktuje jako czystą pasję, natomiast ołówek i szkicownik pozwalają jej złapać balans, zrelaksować się, odpocząć i odświeżyć głowę. Zaraz po swoich dzieciach najbardziej kocha komputery, a więc i ilustrację wybiera digitalową. Cyfrowe pędzle i tekstury to całe jej życie.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Michalina Papis  – poetka, studentka Wydziału Informatyki i Nowych Technologii kierunku Multimedia i Grafika Komputerowa, założycielka Fundacji Ale Akcja!, współpracowniczka Telewizji Mazurskiej oraz właścicielka Manufaktury Papis – przedsiębiorstwa zajmującego się m.in. sprzedażą mebli vintage, a także artystycznych printów powstałych na bazie jej własnych obrazów.

Michalina jest także pomysłodawczynią projektu “Poeci dla Ukrainy” powstałego we współpracy z Wydawnictwem Borgis. W akcję zaangażowało się blisko 40 autorów i powstało kilkadziesiąt pięknych, dotykających duszy utworów lirycznych będących wyrazem solidarności ze społecznością ukraińską w czasach wojny. Michalina jest pasjonatką literatury, aktorstwa, kina, sztuki, projektowania graficznego, komiksu i gier komputerowych. W wolnym czasie zajmuje się także pisaniem powieści i bajek o tematyce fantasy. Z przyjemnością tworzy także utwory poetyckie zwane balladami. Jest autorką licznych grafik, obrazów oraz ilustracji. Posiada duże doświadczenie w branży marketingowej, reklamowej, telewizyjnej oraz public relations.

Jest doświadczoną lektorką, w tym głosem Bajecznego Słuchowiska. Na swoim koncie ma już nagranych ponad 250 audiobooków. Zajmuje się także tworzeniem grafiki i ilustracji dla Bajecznego Słuchowiska. Jej inspiracjami są: twórczość prekursora surrealizmu Salvadora Dalego, mitologia, epoka romantyzmu, lata 20., Złota Era Hollywood, a także twórczość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Adama Mickiewicza, Lany del Rey i J.K. Rowling. Michalina uwielbia tworzyć projekty graficzne cechujące się dużym eklektyzmem, zainspirowane historią.

Kaja Borzdyńska urodziła się 31 lipca 1999 roku w Zielonej Górze. Ukończyła 6 letnią szkołę (gimnazjum i liceum) – Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych w Zielonej Górze. Kaja obroniła pracę dyplomową z rzeźby w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia C. Norwida w Zielonej Górze. Aktualnie pracuje i konsekwentnie dąży do założonego przez siebie celu – ilustrowania książek. Niedawno ukazała się pierwsza książka w pełni przez nią zilustrowana – “Legenda o czwartym królu” autorstwa Norberta Grzegorza Kościeszy. Aktualnie kolejny tytuł z jej udziałem jest w trakcie składania.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracowała przy tworzeniu plansz ilustracyjnych do audiobooków dla Bajecznego Słuchowiska w ramach projektu Bajki Ezopa.

Michał Kamiński urodził się w 1981 roku. Kiedy jako jeszcze dziecko dostał od rodziców pierwszy komputer Atari65XE wiedział już co będzie robił.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim – kierunek Matematyka, rozpoczął pracę jako grafik komputerowy. Po kliku latach gromadzenia doświadczenia połączył swoje dwie pasje zawodowe grafikę i programowanie i tak powstała firma Unitsoft w której do dzisiaj bawi się kodem, wektorami i fotografią.

Prywatnie tata dwójki super dzieciaków i wielki pasjonat gier komputerowych oraz filmów science fiction. Od początku z Fundacją Ale Akcja!, twórca i administrator strony Bajeczne Słuchowisko.

Erwin Piwowarczyk z wykształcenia mgr Filologii polskiej, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Kilkuletnie doświadczenie w pracy prezentera radiowego nauczyło go świadomego i celowego posługiwania się naszym pięknym językiem polskim.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel, lektor, konferansjer oraz organizator imprez. Wszystkie te pasje łączy jedno – słowo! Z Fundacją Ale Akcja! współpracował przy realizacji projektu Kraina Legend. O sobie mówi żartobliwie: “Lubię mówić do kogoś i dla kogoś. Najczęściej słuchają mnie moje dzieci: Kalinka i Tymuś. Żona Beata jest w sytuacji bez wyjścia. Pozostaje Jej ewakuacja :-)”.

Daniel Pachelski – lektor telewizyjny i radiowy, absolwent Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach. Współpracował z radiami: TOP, RMF FM, Programem Trzecim Polskiego Radia i Radiem BIS. Jest głosem teleturnieju “Familiada” oraz “Va Banque”, a od kilku lat jest także lektorem niektórych audycji emitowanych na antenie Polskiego Radia Białystok. Co roku uroczystym tonem otwiera ceremonię wręczania Nagród Literackich NIKE oraz innych równie interesujących wydarzeń. Z wielką przyjemnością zaprasza także Państwa swym głosem do kin na premiery największych filmowych bestsellerów. Epizodycznie występuje przed kamerą.

Z Fundacją Ale Akcja! współpracował przy tworzeniu podcastów historycznych “Bajeczne Słuchowisko Historia” w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Norbert Zbiciak – grafik, projektant stron internetowych, fotograf. Jego działania skupiają się wokół projektowania graficznego, brandingu, tworzenia stron internetowych i wsparcia marketingowego.

W zawodzie designera pracuje od 2011 roku pod pseudonimem norbo horror. Kocha pizzę, drużynę hokejową Toronto Maple Leafs oraz sporty ekstremalne. Z Fundacją Ale Akcja! dwukrotnie współpracował przy tworzeniu grafiki i animacji do projektu Kraina Legend z audiobookami legend polskich. W ramach tej współpracy powstało aż 40 pięknych, kolorowych plansz ilustracyjnych.

Wszelkie pytania lub propozycje współpracy proszę kierować na nasz adres e-mail:

Jeżeli jesteś autorem lub wydawcą i pragniesz aby tytuły Twoich książek znalazły się na naszej stronie to koniecznie skontaktuj się z nami.

Potrafisz ładnie rysować i chciałbyś zaistnieć jako ilustrator? Odezwij się do nas.