Facebook YouTube Instagram

Współpraca

Adrianna Marchwińska pochodzi z Zawad – niewielkiej miejscowości położonej nieopodal Częstochowy, w której w 2017r. ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego i obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową w ramach specjalności “formy rzeźbiarskie i ceramika artystyczna”.

Obecnie jest studentką piątego roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku Grafika ze specjalnością Projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Szkoła ta obudziła w niej ogromną fascynację ilustracją. W jej twórczości dominującymi technikami są: malarstwo (zarówno tradycyjne jak i cyfrowe) oraz grafika warsztatowa (głównie akwaforta i sucha igła). Jednak równie chętnie wykorzystuje też przestrzeż trójwymiarową.

Adrianna inspiracje czerpie głównie z otaczającej rzeczywistości, świata przyrody, sztuki surrealistycznej i gier językowych.

Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów artystycznych i wystaw o zasięgu Ogólnopolskim i Międzynarodowym, m.in. “Międzynarodowe Biennale Plakatu” w Warszawie (2021r.), “Fresh Stuff –Graphic Design ASP LDZ w Pop-Up Galeria 2 w Łodzi” (wrzesień-październik 2020r.), “Od studium do eksperymentu” (Galeria ASP ul.Piotrkowska 68Łódź, wystawa zbiorowa, marzec 2019r.), „Wystawa indywidualna jednego rysunku w Galerii Wnęka”, ASP w Łodzi (listopad 2019r. – styczeń 2020r.) i wielu innych.

Eliza Banaś ukończyła Szkołę Grafiki Komputerowej w Krakowie i w przyszłości marzy o projektowaniu książek dla dzieci. Głównie specjalizuje się w projektowaniu plakatów oraz ilustracji. Spośród swoich twórczych osiągnięć najlepiej wspomina “Projekt: Rower” dla marki Medicine (jej projekt graficzny na koszulki został wybrany w konkursie i trafił do wiosennej kolekcji sklepu), wyróżnienia projektów na plakat dla Festiwalu FETA czy Tygodnika Bibliotek 2021.

Katarzyna Kostera ukończyła Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie na kierunku Technik Przemysłu Mody. Jej przygoda ze sztuką i rysowaniem rozpoczęła się 8 lat temu, kiedy kupiła swój pierwszy komplet ołówków. Jej największą inspiracją w tworzeniu ilustracji od zawsze były animacje, kreskówki, książki i komiksy. Poza rysowaniem i grafiką komputerową Kasia spełnia się także w innych dziedzinach sztuki, takich jak malarstwo, fotografia i szycie. Jej prace możecie podziwiać na 2 kontach na Instagramie: @kkostera oraz @szopik_art.

Aleksandra Kocher pochodzi z Dolnego Śląska, ale od 10 lat mieszka w Krakowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Filologii Romańskiej. Pracuje w logistyce dużej firmy o zasięgu globalnym. Dwa lata temu ukończyła szkołę grafiki, gdzie zakochała się w ilustracjach. Uwielbia rysunki pełne tekstur oraz te wykonane technikami akwarelowymi i suchymi. Szczególnie podobają jej się ilustracje dla dzieci. Swoje rysunkowe hobby chciałaby przekuć w profesjonalne zajęcie, wobec czego zapisała się do szkoły rysunku. Aleksandra darzy wielką miłością USA. Namiętnie kupuje książki o historii, kulturze i socjologii tego kraju. Do starości ma nadzieję przeczytać je wszystkie.

Miriam Botew miłością do sztuki zaraziła się od swojej mamy i to dzięki niej postanowiła swoją przyszłość związać z ilustracjami. Dzięki zaangażowaniu mamy w rozwijanie jej pasji – niezbędny warsztat zdobywała już od najmłodszych lat. Miriam codziennie maluje oraz lepi z gliny. W chwilach wolnych od artystycznych obowiązków czyta i poszerza wiedzę na temat własnych i ekologicznych środków czystości. Miriam nie była nigdy studentką ASP, a w życiu kieruje się zasadą, że “Sztukę nosi się w sercu, a nie na papierze”.

Agnieszka Undrul-Ożóg z wykształcenia jest biolożką, protetyczką słuchu i programistką technologii frontendowych. Rysowanie traktuje jako czystą pasję, natomiast ołówek i szkicownik pozwalają jej złapać balans, zrelaksować się, odpocząć i odświeżyć głowę. Zaraz po swoich dzieciach najbardziej kocha komputery, a więc i ilustrację wybiera digitalową. Cyfrowe pędzle i tekstury to całe jej życie.

Michalina Papis to poetka, studentka kierunku Multimedia i grafika komputerowa, założycielka Fundacji Ale Akcja!, współpracownik Telewizji Mazurskiej, pasjonatka literatury, aktorstwa, kina, sztuk, komiksu i i gier komputerowych. W wolnym czasie zajmuje się także pisaniem powieści i bajek o tematyce fantasy. Jest także autorką wielu grafik, obrazów oraz ilustracji. Posiada duże doświadczenie w branży marketingowej, reklamowej, telewizyjnej oraz public relations. Jest doświadczonym lektorem, w tym głosem Bajecznego Słuchowiska.

Na swoim koncie ma już ponad 200 nagranych audiobooków. Inspiruje ją twórczość prekursora surrealizmu Salvadora Dalego, lata 20, 40 i 50 a także twórczość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Adama Mickiewicza, Lany Del Rey, C.S.Lewisa i J.K. Rowling.

Kaja Borzdyńska urodziła się 31 lipca 1999 roku w Zielonej Górze. Ukończyła 6 letnią szkołę (gimnazjum i liceum) – Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych w Zielonej Górze. Kaja obroniła pracę dyplomową z rzeźby w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia C. Norwida w Zielonej Górze. Aktualnie pracuje i konsekwentnie dąży do założonego przez siebie celu – ilustrowania książek. Niedawno ukazała się pierwsza książka w pełni przez nią zilustrowana – “Legenda o czwartym królu” autorstwa Norberta Grzegorza Kościeszy. Aktualnie kolejny tytuł z jej udziałem jest w trakcie składania.

Wszelkie pytania lub propozycje współpracy proszę kierować na nasz adres e-mail:

Jeżeli jesteś autorem lub wydawcą i pragniesz aby tytuły Twoich książek znalazły się na naszej stronie to koniecznie skontaktuj się z nami.

Potrafisz ładnie rysować i chciałbyś zaistnieć jako ilustrator? Odezwij się do nas.